DEKORATİF PREKAST CEPHELER

Fotoğrafı büyütmek için "zum" butonuna tıklayınız.

Dekoratİf prekast cephelerİn tamaminda kullanilan malzeme GFRC' dir.

Malzeme prekast betonumuzun tabii rengi ile üretilmektedir. Proje bazında isteğe bağlı olarak renkli üretimlerimiz mevcuttur. Alcastone renk kataloğunda 20 Adet standart renk seçeneği mevcuttur.

Ancak yatırımcının özel renkler istemesi durumunda, anlaşmaya bağlı olarak renk çalışmaları yapmamız mümkündür. Tüm ürünlerimiz su izolasyonludur, ancak ısı izolasyonu özelliği isteğe bağlı olarak ilave edilmektedir. Isı izolasyonunda TS825 Normu baz alınmaktadır. Başlıca Dekoratif prekast dış cephe üretimlerimiz aşağıdaki başlıklar altında yapılmaktadır.

STUN VE STUN BAŞLIKLARI

Yapılarda düşey taşıyıcılarının kaplanması maksadıyla üretilmektedirler. Klasik yapı ögesi olan sutun ve stun başlıklarını Korint, Dorik veya İyonik stillerde katagorize etmekteyiz. Bu klasiklerin dışında Dömiklasik Kare dikdörtgen tabanlaı kolon kaplamalarımız ile de daha modern yapı tasarımları gerçekleştirmekteyiz. Stunları, Kategorize ederken tüm still strüktürlerini üç kısımdan oluşturmaktayız.

Small title

 • Stun başlığı
 • Stun gövdesi
 • Stun kaidesi


 • KAT VE SAÇAK KUŞAKLARI

  Kat kuşakları, yapının döşeme tabliyesi hizasında, dış cepheyi alansal olarak bölerek nispet oluşturan bir yapı elemanıdır. Düşey kesitleri itibarıyla, simetrik olabilecekleri gibi, asimetrik kullanım şekilleri ile de mevcuttur. Kat kuşaklarının dış cepheye bağlantı şekilleri itibarıyla, Alcastone prekastın kendisine özgü ve tümüyle kendi geliştirdiği ve bugün tüm sektörce uygulanan bağlantı detayları, mühendislik bir başarımızdır. Özellikle bir deprem ülkesi olduğumuz anımsadığımızda bu bu bağlantı detaylarının önemei daha net bir şekilde kavranacaktır.

  Small title

  KAPI VE PENCERE SÖVELERİ

  Pencere kapı kenarlarının konturlarını oluşturan söve elemanlarını, parçalı veya monoblok olarak üretmekteyiz. Projede ki gerekliliğe göre ve sövenin tip ve boyutlarına göre bağlantı tipi seçilmektedir. Pencere söveleri, panel üzerinde monoblok üretilebileceği gibi, Normal sıvalı duvardaki pencere boşluklarınada sıva üstü olarak montajlanabilir. Pencere veya kapı sövelerinin, doğrama montajından önce takılması gereklidir. Doğrama bu söve içerisine montajlanır ise çok daha sağlıklı sonuçlar elde edilmektedir.

  Small title

  KEMER VE TONOZLAR

  Kemer veya Tonoz strüktürlerinide tümüyle GFRC ile üretmekteyiz. Bunun için kemer veya tonozun karkasının oluşturulması gerekiyor. Bina bünyesini oluşturan karkas imalatlarını çoğunlukla yatırımcı firma, tarafımızca verilen ölçülerde imal ettirmektedir. Alcastone prekast ile de kaplanarak tonoz veya kemer görünümü elde edilmektedir.

  Small title

  HARPUŞTALAR

  .

  Small title

  Duvar üstü şapkası olarak tanımlayabileceğimiz bu cephe elemanları, hem estetik unsur olarak, hem de izolasyon unsuru olarak kullanılmaktadır. Harpuştalar aynı zamanda bahçe duvarlarında ve parapet üstlerinde kullanılmaktadır.

  TABELA VE TOTEMLER

  Firma, okul, Hastahane vb yapıların yer bildirim tabelaları veya totemleri Alcastone GRCA ile yapılmaktadır. Dayanıklı ve uzun ömürlü olmalarının yanısıra oldukca prestijli bir etki yaratnaktadır. Bu kullanım amacı aynı zamanda tarih ve kültür parkı alanlarında bilgilendirme maksadıyla kullanılmaktadır.

  KİLİT VE KÖŞE TAŞLARI

   

  Small title

  Klasik yapıların vazgeçilmez unsurları olan kemer kilit taşları ve köşe berkitme taşları yine GRCA ile ürtilmektedir.

  KRİATİF CEPHE YÜZEYLERİ

  Small title

  Bu cephe elemanlarına “Dekoratif cephe panelleri” de denmektedir.
  Dış cephede muhtelif form ve kabartmalr ile üretilen bu panellerin kimisi ızgara cephe paneli niteliğindedir. Projeye özgü olarak üretilirler.


  BALÜSTRAD, PAYANDA VE DİĞER AKSESUARLAR

  Balüstüratlar korkuluk dikmeleridir. Muhtelif boy ve tip de üretilmektedir. Bu malzemelerinde GRCA Malzeme ile üretilmiş olduğunun altını çizmek isteriz.Payandalar, daha ziyade saçak altlarında dekoratif zengin görüntü sağlanması amacıyla konulmaktadır.

  Small title

  Muhtelif ebat ve tiplerde, projeye özgü olarak üretilmektedirler.
  Prekast malzeme üretimi genel olarak kalıp içerisine döküm tekniği ile yapıldığından kalıbı yapılabilen hemen her tür cephe elemanını prekast ile üretmek mümkündür. Miheynk taşları, Binek taşları, Kabirler, Saksılar vs.

  Anasayfa / Hakkımızda / Ürünler / Referanslar / İletişim

  Copyright 2011 Tasarım ve Uyguama Alcastone

  Content

  Gövde Yazı Tipi Boyutu

  Başlık Yazı Tipi Boyutu