HAKKIMIZDA

 

AAlcastone AŞ. Prekast dış cephe malzemesi üretim ve montajı yapmakta olan bir sistem firmasıdır.
Alcastone başlıca üç ürün segmentinde Prekast dış cephe üretimi yapmaktadır.
Dekoratif prekast dışcepheler, Panel prekast dış cepheler, Seri üretim panel prekast dış cepheler

      • Alcastone Logo Firmamız İstanbul Büyükçekmece, Tepecik mevkiindedir. Proje ve üretim' in aynı adreste olması ürün kalitesi ve hızımızı artırmaktadır. Alcastone AŞ. GRCA (Glass Fiber Reinforced Concrete Association) üyesidir. Üretimlerimiz GRCA ' standardındadır. Alcastone AŞ Üretimini yapmakta olduğu dış cepheleri ile yaşadığımız çevre silüetinde sorumluluk sahibi bir yapılanmadır. Yeni yapılanmalarda, Mimarlığın klasik dili olan, yontma kâgir yapı strüktürünün (Klasik taş yapıların ) , ileri teknoloji yapı teknikleri ile günümüz ihtiyaçlarına cevap verebilmesini amaçlayan bir üretim vizyonuna sahibiz. Misyonumuz, Mimarlığın klasik dilini, yaşadığımız kentlerin genel silüetinde yaştma prensibinde şekillenmiştir. İnsanın ruhu ve malzemenin Tin' i düşünülmeksizin yapılan hiçbir kurgunun kalıcı olamayacağını biliyor ve bu esas doğrultusunda çalışıyoruz.

ÜRETİM TESİSLERİÜretim tesislerimiz, Büyükçekmece / İstanbulda, 6000 m2 Kapalı 5000mt2 açık alana sahiptir. Nur şirketler Grubuna bağlı olarak faliyet gösteren şirketimiz 85 Kişilik mavi ve beyaz yaka personeli ile Alcastone AŞ gelişmiş Makine parına ve kalifiye deneyimli bir üretim kadrosu tarafından titizlikle ve her aşama da kalite kontrolden geçirilerek müşteriye sorunsuz mamül gitmesini sağlamaktadır.

ÜRETİM MALZEMELERİMİZ GRCAPrekast betonunun ham maddesi silisyum kumu, çimento ve sudur. Klasik yapısal betonda donatı olarak demir çubuklar kullanılırken, prekast betonunda Cam elyafı lifleri kullanılmaktadır. Betonun basınca karşı mukavemeti çok yüksek değerlere ulaşırken, çekme kuvvetlerine karşı direnci düşük olduğundan donatısız beton kullanılmaz. Betonun iç ortamı alkali asitlerin yoğun olduğu bir yapıya sahiptir. Bu durumdan cam elyafı liflerinin olumsuz yönde etkilenip erimemesi için, zirkonyum alaşımlı elyaflar kullanılması gerekir. Elyaf çırpısı çapları, elyaf çırpısı adetleri, zirkonyum oranları ve lif kalınlıkları, beton mukavemeti ve ömrü bakımından büyük önem taşır. Prekast malzemenin üretimi oldukca zahmetli ve titizlik isteyen bir süreci gerektirir.

 

Anasayfa / Hakkımızda / Ürünler / Referanslar / İletişim

Copyright 2011 Tasarım ve Uygulama Alcastone

Content

Gövde Yazı Tipi Boyutu

Başlık Yazı Tipi Boyutu